13. 10. 2020: Vážení účastnící zkoušek, v důsledku dalších omezení spojených s šířením onemocnění COVID-19 rušíme všechny zkouškové termíny až do 1. 11. 2020. Na listopad průběžně doplňujeme nabídku termínů a je tak možné se již přehlašovat na náhradní termíny (přímo z vašich uživatelských profilů). Tým EFPA ČR
Helpdesk
titulní obrázek

Životní pojištění (POJ1) - Následné vzdělávání 2020

E-learningový kurz následného vzdělávání pro skupinu odbornosti § 57 ods. 1 písm. a) distribuce životního pojištění. Kurz je určen pro seznámení s terminologií a základními aspekty distribuce životního pojištění a je zakončen krátkým testem. Rozsahem i obsahem plně vyhovuje základnímu přehledu o problematice životního pojištění a lze ho využít i jako úvodní kurz pro nováčky vstupující do oboru.

Pojistky
Expert

Vhodné pro

Zprostředkovatele pojištění, vázané zástupce a jejich pracovníky:

 • vstupující i pracující v oboru,
 • s potřebou vyřešit odbornost podle zákona v přechodném období, či zákonné následné vzdělávání,
 • se zájmem o novou úpravu distribuce pojištění podle ZDPZ.

Cíl kurzu

Cílem kurzu je získat a/nebo upevnit přehled v oblasti životního pojištění.

Úspěšným absolvováním kurzu (složení závěrečného testu) získáte osvědčení o absolvovaném kurzu, které je průkazným dokladem o absolvování vzdělávací aktivity splňující podmínky následného vzdělávání v souladu s § 59 zákona č. 170/2018 Sb. o distribuci pojištění a zajištění.


Délka kurzu

5 hodin studia + závěrečný test (15 otázek).


Proč kurz mít

Každý zprostředkovatel či „povinná osoba“ musí po složení odborné zkoušky i nadále udržovat svou odbornou způsobilost prostřednictvím následného vzdělávání u akreditované osoby.

Tento kurz nabízí základní přehled o životním pojištění, tedy vše, co musí každý pojišťovací poradce znát a umět.

Kurz je vhodný také jako následné vzdělávání pro skupinu odbornosti § 57 ods. 1 písm. a) distribuce životního pojištění.


Kurz navazuje na Základní kurz dle ZDPZ a je možné jej doplnit o studium kurzů POJ2 - Pojištění motorových vozidel, POJ3 - Neživotní pojištění občanských rizik a POJ4 - Neživotní pojištění podnikatelských rizik


Obsah kurzu

 1. Obecný pohled na životní pojištění
 1. Členění životního pojištění
 1. Typy rizik
 1. Poplatky u životního pojištění
 1. Daňové výhody u životního pojištění
 1. Vznik a zánik životního pojištění
 1. Typy výluk
 1. Nastavení pojistných částek

Cena kurzu

 • Základní cena kurzu pro individuální objednávky je 349 Kč bez DPH.

 • VÝHODNĚJŠÍ CENU je možné získat při hromadných objednávkách min. 10 osob - zde je pak cena 249 Kč/os. bez DPH (tedy minimální fakturace 2490 Kč bez DPH). Ještě výhodnější cenu získáte při objednávce 100 a více osob.

 • Část zaplacených přístupů při hromadné objednávce mohou být fiktivní přístupy, které využijete později, nebo pro své obchodní partnery.

 • TIP: máte již smlouvu s EFPA ČR na jiný produkt, nebo vaše společnost u EFPA ČR skládá zkoušky odborné způsobilosti? Plánujete objednávat i další kurzy na pojištění z naší nabídky? KONTAKTUJTE NÁS PRO JEŠTĚ VÝHODNĚJŠÍ CENU! (lukas.beranek@efpa.cz / 725 966 655)


Jak kurz objednat

 • Při individuální objednávce klikněte na "Individuální objednávka" výše a kurz vložíte do objednávkového košíku
 • Pro hromadné objednání nás kontaktujte na helpdesk@efpa.cz / 246 056 100.

Komplexní program pro základní vzdělání pojišťovacích poradců a makléřů

Hledáte více než pouze jeden kurz? Představujeme komplexní program složený ze Základního kurzu a navazujících Oborových modulů:

Celý produktový leták programu stahujte ZDE.

Pro více informací a objednání programu nás kontaktujte: lukas.beranek@efpa.cz, 725 966 655.