PORADCI S TITULEM 

Tato stránka je určena pro poradce s titulem EFP/EFA/PFP.

Pokud by vás zajímalo něco, co na této stránce nenajdete, kontaktujte EFA koordinátorku na efaporadci@efpa.cz

PFP poradci
416
EFP poradci
47
EFA poradci
360

Na této stránce naleznete důležité informace, metodiky a manuály. link

Informace o zkouškách a přípravných kurzech naleznete zde:

 

 • splnění min. počtu kreditů následného vzdělávání dle metodiky
 • dodržování Etického kodexu (ke stažení zde)
 • uhrazení členského poplatku na daný kalendářní rok
 • užívání titulu EFA v souladu s logomanuálem EFPA ČR (ke stažení zde
 • užívání rozšířeného veřejného profilu na portále efpa.cz

Metodiku s konkrétními informace naleznete:

Kurzy následného vzdělávání naleznete:

Etický kodex EFPA

Co je poradní orgán rady EFPA?

 • Reprezentuje zájmy EFA/EFP členů v Radě EFPA ČR
 • Komunikuje s členskou základnou
 • Předkládání návrhů vedení EFPA ČR v oblastech, zaměřených na certifikované členy EFP/EFA (PR, marketing, konference, následné vzdělávání atd.) 
 • Účastní se na zasedáních Rady EFPA ČR 
 • Reprezentuje  EFPA ČR
 • Volební období je vždy 3 roky, nyní od 1.9.2022 do 31.8.2025

 

1. Jiří Kubánek, EFP

Za svou přes 20 let trvající praxi si jsem prošel jako finanční poradce spoluprací u vícero poradenských společností (OVB a Fincentrum v minulosti) až po současnou definitivu pozice senior exkluzivní konzultant ve 4finu. Čas věnuji zejména svým asistentům a klientům (snad se daří zvyšovat finanční gramotnost) a ve volném čase pak hobby astronomii, kde patřím k nejúspěšnějším pozorovatelům zákrytů hvězd planetkami v Evropě. Budoucnost vidím v ESG investování.

2. Bc. Richard Kunovský, EFA

Ve finančním poradenství pracuji od roku 2011. Po předchozích 16 letech v našich rodinných firmách to byl pro mě skok do neznáma. Čekalo mě tehdy budování obchodních vztahů v neznámém oboru úplně od nuly. A hlavně neustálá práce na sobě a učení se novým věcem a znalostem. Určitým vyvrcholením pro mě byla certifikace EFA v roce 2017. Vzdělávání ve své profesi ovšem beru jako neustálý proces a důvod proč být pro své klienty tím správným vzorem a poradcem. Příležitostně také přednáším na univerzitách, pro veřejnost nebo píšu vzdělávací newslettery. Těší mě, že se mi daří měnit zažité chování klientů. Co dělám, tím také žiju. Svoje dosavadní zkušenosti bych rád také předával v roli člena poradního orgánu Rady EFPA a v rámci svých možností se tak přičinil k dalšímu zlepšování profese finančního poradce.

3.  Mgr. Tomáš Lerch, EFP

Tomáš je celou svoji profesní karieru spojen s financemi a pedagogikou. Již v průběhu magisterského studia učil statistiku na ESF MU a podílel se na vydání skript, od roku 2006 působí jako finanční poradce a manažer finanční skupiny. Dosáhl pozice executive manažera Partners, kdy vedl tým 30 lidí. Z osobních důvodů tuto pozici opustil a založil svoji poradenskou kancelář, ve které ukazuje, že to, co školí umí, použít v praxi. Po získání titulu EFA se stal v rámci Partners vyhledávaným lektorem odborných dovedností a v posledních letech tuto činnost neustále rozvíjí. Tomáš je tvrdý praktik, a proto i témata, která školí jsou vždy úzce spojena s finančně poradenskou praxí. 

 

Najděte svého špičkového poradce

Vyberte si poradce podle úrovně certifikátů, které zaštiťuje EFPA Česká republika


Vaše kritéria nesplňuje žádný poradce