18. 11. 2020: Vážení účastnící zkoušek, v důsledku dalších omezení spojených s šířením onemocnění COVID-19 rušíme všechny zkouškové termíny až do 27. 11. 2020. Průběžně doplňujeme nabídku termínů a je tak možné se již přehlašovat na náhradní termíny (přímo z vašich uživatelských profilů). Tým EFPA ČR
Helpdesk

Studujte online kurzy, připravujte se na zkoušku, získejte nové znalosti a dovednosti.

Zdarma trénujte na zkoušku: Aplikace Dril nyní volně k využití!

Vyberte si jakou zkoušku a jaké testy chcete trénovat, přihlaste se na portál efpa.cz a zkoušejte si cvičné testy bez omezení.

Testovací aplikace DRIL je nově bez nutnosti objednávat zkoušku!

titulní obrázek

INVESTICE

Zkouška podle zákona o podnikání na kapitálovém trhu (od 2018)

Nové odborné zkoušky jsou definovány novelou zákona č. 256/2004 Sb., o podnikání na kapitálovém trhu (ZPKT) a Vyhláškou č. 319/2017 Sb., o odborné způsobilosti pro distribuci na kapitálovém trhu. Od 3. 1. 2020 není možné vykonávat poskytování a zprostředkování bez této zkoušky.

titulní obrázek

ÚVĚRY

Zkouška podle zákona o spotřebitelském úvěru

Zákon o spotřebitelském úvěru definuje povinnost poskytovatelů a zprostředkovatelů zajistit a prokázat odbornou způsobilost všech osob, které se podílejí na poskytování a zprostředkování spotřebitelského úvěru. Odbornost lze prokázat podle zákona pouze odbornou zkouškou u akreditované osoby. Od 1. 12. 2018 není možné vykonávat poskytování a zprostředkování bez této zkoušky.

titulní obrázek

PENZE

Zkouška dle zákona o doplňkovém penzijním spoření (PENZE)

Aktuální akreditovaná zkouška odborné způsobilosti pro distribuci produktů III. pilíře (doplňkové penzijní spoření). Složením této akreditované profesní zkoušky splníte požadavky na odbornou způsobilost dle Zákona č. 427/2011 Sb.