24. 11. 2020: Vážení účastnící zkoušek, v důsledku dalších omezení spojených s šířením onemocnění COVID-19 rušíme všechny zkouškové termíny až do 4. 12. 2020. Průběžně doplňujeme nabídku termínů a je tak možné se již přehlašovat na náhradní termíny (přímo z vašich uživatelských profilů). Tým EFPA ČR
Helpdesk
titulní obrázek

Přípravný kurz ke zkoušce podle ZPKT (INV PZ)

E-learningový přípravný kurz s cvičnými testy v aplikaci DRIL s oficiálními otázkami ČNB | Kurz vytvořený tvůrci zkouškové databáze otázek.

Investice
Začátečník

Vhodné pro

Nové odborné zkoušky jsou určeny pracovníkům obchodníků s cennými papíry i investičních zprostředkovatelů, vázaným zástupcům a jejich zaměstnancům. Akreditovanou odbornou zkoušku musí do 2 let od nabytí účinnosti zákona, tedy do 3. ledna 2020, splnit všechny osoby poskytující investiční služby.

  • Obchodníci s cennými papíry (OCP)
  • Vázaní zástupci obchodníků s cennými papíry (VZ OCP)
  • Investiční zprostředkovatelé (IZ)
  • Vázaní zástupci investičních zprostředkovatelů (VZ IZ)

Zákon zdůrazňuje odbornost pracovníků, „kteří v rámci poskytování investičních služeb jednají se zákazníky nebo potenciálními zákazníky, nebo kteří jsou za jednání se zákazníky zodpovědní“. ČNB vydala seznam zásad a příkladů k vysvětlení pro které činnosti je třeba odbornost a tedy odbornou zkoušku splnit.


Jak kurz objednat

  • Přípravný e-learningový kurz na zkoušku dle ZPKT (zákona o podnikání na kapitálovém trhu) je připraven na míru zkoušce, která je realizována společností EFPA. Není proto nabízen samostatně a lze jej získat ZDARMA VÝHRADNĚ SE ZKOUŠKOU (objednávejte zde: https://efpa.cz/zkousky/zkouska-zpkt-2018)

  • Podle objednané kategorie zkoušky získáváte ZDARMA odpovídající kategorii přípravného e-learningového kurzu.


 

Obsah kurzu

  • E-learning s neomezeným přístupem až do složení zkoušky. Struktura e-learningu odpovídá struktuře tematických oblastí zkoušky podle Vyhlášky ČNB č. 319/2017 Sb. Učíte se tedy přesně to, co je na zkoušce vyžadováno.
  • Cvičné testy ve speciální aplikaci DRIL. Libovolně a neomezeně zkoušejte testové otázky, prohlížejte si historii svých pokusů, zlepšování apod.
  • Kompletní seznam otázek včetně správných odpovědí v pdf ke stažení. Připravujte se i bez přístupu k internetu!
  • Cvičný test složený z nejchybovějších otázek. EFPA vyhodnocuje každý měsíc úspěšnost odpovědí u jednotlivých otázek. Těžké otázky vás nepřekvapí!

Drilování testů

Součástí e-learningového kurzu je i tzv. "Dril". Jedná se o novou funkcionalitu, která Vám umožní skládat testy "nanečisto", a důkladně se tak připravit k samotné zkoušce.

Dril Vám umožňuje generovat nejenom testy, které přesně odpovídají "ostrým" testům na samotné zkoušce, ale můžete si i sami nadefinovat, jaké otázky, kolik a z jakých oblastí Vám bude do drilu nalosováno.

Můžete tak "drilovat" přesně ty otázky, které potřebujete.

ZPKT-Dril-2.pngZPKT-Dril.png


Ukázky z e-learningu

Ele-1.pngEle-2.pngEle-3.pngEle-4.png