logo gmw

V týdnu 21. 3. do 27. 3. 2022 budou po celé republice probíhat on-line i prezenčně akce zaměřené na podporu finančního vzdělávání dětí a mládeže. Národním koordinátorem je Ministerstvo financí České republiky a hlavními národními organizátory této iniciativy opět budou yourchance o.p.s. a EFPA ČR. Letošní téma je „Build your future, be smart about money“. (Buduj svou budoucnost, nakládej s penězi chytře).

Na penězích záleží

Prezentace 2022 ke stažení

Marta Gellová a Jana Merunková
Global money week 2022 

Luboš Komárek, ČNB
Osobní finance
Proč vznikají krize
Metodické listy

Jitka Hajičová, Československá obchodní banka
Finanční a digitální vzdělávání ČSOB pro školy

Anna Dvořáková, Česká Spořitelna
Spokojený finanční život

Tereza Ondroušková, Raiffeisenbank
ZlatkaIN

Martina Václavíková, FinGR Play
FinGR Play

Petr Kučera, CRIF - Czech Credit Bureaus, a.s.
Úvěrové registry a finanční zdraví

Petr Volek, Metodica o.s., člen Rady EFPA ČR
Soutěž Finanční gramotnost

 

 

Všechny fotografie ze závěrečné konference si můžete stáhnout zde.

Program 2022

Konference GMW: JAK PŘISPĚT KE ZDRAVÉ FINANČNÍ BUDOUCNOSTI

Konference pod záštitou České národní banky, Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR a Ministerstva financí ČR

PROGRAM
08:30 — 09:00 Prezence
09:00 — 09:20 Zahájení konference / předběžné výsledky GMW, Jana Merunková (yourchance) a Marta Gellová (EFPA ČR)
09:20 — 09:30 Úvodní slovo ČNB, Tomáš Nidetzký (viceguvernér a člen Bankovní rady ČNB)
09:30 — 09:35 Příspěvek zástupců Ministerstva financí ČR
09:35 — 09:40 Příspěvek zástupců Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR
09:40 — 09:55 ČNB, Luboš Komárek – Metodické listy „Osobní finance“ a „Proč vznikají krize“
09:55 — 10:10 Česká Mincovna, Michal Drtina, ředitel České mincovny
10:10 — 10:25 Československá obchodní banka, Jitka Hajičová
10:25 — 10:50 Coffee break
10:50 — 11:05 yourchance o.p.s., Gabriela Štiková, spoluzakladatelka yourchance o.p.s.,
                           Finanční gramotnost jako kompetence pro život
11:05 — 11:20 Česká Spořitelna, Anna Dvořáková: Spokojený finanční život 
11:20 — 11:35 Raiffeisen Bank, Tereza Ondroušková, manažerka účetnictví a daní
11:35 — 11:50 FinGR Play, Martina Václavíková
11:50 — 12:05 CRIF-Czech Credit Bureau, a.s., Petr Kučera, výkonný ředitel: Úvěrové registry a finanční zdraví
12:05 — 12:45 Panel „Co už víme o penězích?“ zkušenosti dětí moderuje Jana Merunková 
12:45 — 13:45 Oběd (není součástí konference)
13:45 — 14:30  Panel „Růst inflace a zdražování – výzva dnešní doby“ moderuje Marta Gellová
                           Inflace a zdražování – možný začátek opětovného růstu počtu exekucí; reakce legislativy; možné nástroje, které tomu mohou pomoci. Patrik Nacher,                                           poslanec  a zastupitel HMP
                           Jak tato témata komunikovat při výuce – Luboš Komárek, ČNB.
                           Zkušenosti z praxe, Evu Motyčková, ZŠ UNESCO
14:30 — 15:15  Panel „Podnikavost a podnikání“ moderuje Helena Kolmanová
                           Udržitelné podnikání Petr Kučera, CRIF
                           Junior Achievement, Martin Smrž
                           Případové studie na téma podnikání, ukázky prací dětí Petr Volek, předseda o.s. Metodica a člen Rady EFPA ČR
15:15 — 16:00 Závěrečné slovo, občerstvení a networking

 

 

Instituce zapojené v roce 2022

  • Evropská asociace finančního plánování ČR
  • yourchance, o.p.s.
  • Československá obchodní banka                                            
  • Raiffeisenbank
  • Česká mincovna
  • CRIF - Czech Credit Bureau
  • Česká národní banka
  • Ministerstvo financí ČR
  • Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR
  • Metodica, institut pro další vzdělávání, z.s.
  • Česká Spořitelna, a.s.
  • Soutěž Finanční gramotnost
  • Finanční gramotnost do škol

Školy zapojené v roce 2022

  • ZŠ Bílina                                                                                                                                            
  • Střední škola technická a ekonomická Brno
  • Střední škola logistická Dalovice
  • Obchodní akademie, Bolečkova 2
  • Obchodní akademie a Vyšší odborná škola sociální, Ostrava-Mariánské Hory
  • ZŠ Pardubice, Benešovo Náměstí
  • Obchodní akademie a Střední odborná škola zemědělská a ekologická, p. o., Žatec
  • ZŠ a MŠ Domamil
  • SŠDOS Moravský Krumlov
  • ZŠ Orlová Lutyně
  • ZŠ s Rvj Bronzová
  • Gymnázium Postupická
  • ZŠ a MŠ Miličín okres Benešov
  • Základní škola Vimperk
  • Střední škola, Jablunkov
  • Obchodní akademie a vyšší odborná škola Brno
  • Základní škola J.E. Purkyně a ZUŠ Libochovice
  • Základní škola Nehvizdy
  • Základní škola Plzeň, Heyrovského 23
  • Gymnázium Omská
  • DD Vysoká Pec
  • Soukromý dětský domov, s.r.o. Budišov
  • Sdružení pěstounských rodin z.s., doprovázející organizace pro pěstounské rodiny

  • Střední škola podnikání Vysoké Mýto
  • Obchodní akademie a Hotelová škola Třebíč
  • Obchodní akademie DR. Albína Bráfa,Hotelová škola a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky Třebíč
  • Střední škola Jablunkov
  • ZŠ Trutnov 2, Mládežnická 536
  • ZŠ Dukelských hrdinů Karlovy Vary
  • ZŠ Brno, Hamry 12
  • ZŠ a MŠ Hlohovec
  • ZŠ Ostrava - Zábřeh, Jugoslávská 23
  • ZŠ Mánesova Otrokovice
  • ZŠ s rozšířeným vyučováním matematiky a přírodovědných předmětů, Teplice
  • ZŠ Křepice
  • ZŠ Vladimíra Menšíka Ivančice
  • ZŠ T.G.Masaryka Šardice, okres Hodonín
  • ZŠ a MŠ Bohumín tř.Dr.E.Beneše 456 okres Karviná
  • ZŠ a MŠ Dubicko
  • ZŠ Jana Václava  Sticha - Punta Žehušice, okres Kutná Hora
  • Církevní základní škola ve Veselí nad Moravou
  • ZŠ Valašské Klobouky
  • 10. základní škola Plzeň, nám. Míru 6
  • ZŠ Dolní Břežany
  • 3. základní škola Cheb, Malé náměstí 3
  • ZŠ Praha 4, Mikulova 1594
  • ZŠ a MŠ Dolní Dunajovice
  • Masarykova základní škola a Mateřská škola Bohumín Seifertova 601
  • ZŠ Louny, Přemyslovců 2209
  • ZŠ Karlovy Vary, Krušnohorská 11
  • ZŠ a MŠ Dolní Žandov, okres Cheb
  • ZŠ Hořovice
  • ZŠ Hrochův Týnec, okres Chrudim
  • ZŠ Schulzovy sady, Dvůr Králové nad Labem
  • ZŠ Fryčovická
  • ZŠ a MŠ Myslibořice
  • ZŠ a MŠ Koloděje
  • ZŠ a MŠ Skřivany, okres Hradec Králové
  • ZŠ T.G.Masaryka Blatná, okr. Strakonice
  • ZŠ a MŠ Praha 3, Chelčického 43/2614
  • Gymnázium Havířov-Město, Komenského 2
  • Gymnázium, Praha 10, Omská 1300
  • ZŠ Benátky nad Jizerou, Husovo  náměstí  55
  • Gymnázium, Praha 10, Voděradská 2
  • ZŠ Ostrava-Poruba, K. Pokorného 1382
  • ZŠ Lovosice, Sady pionýrů 355/2
  • ZŠ Třebíč Týnská 8
  • ZŠ T. G. Masaryka a gymnázium Česká Kamenice
  • ZŠ T.G.Masaryka Poděbrady, Školní 556, okres Nymburk
  • Gymnázium, Stříbro, Soběslavova 1426
  • Gymnázium Brno-Bystrc
  • ZŠ Ústí nad Labem, Vojnovičova 620/5
  • ZŠ Havlíčkův Brod, V Sadech 560
  • ZŠ Slušovice, okres Zlín
  • ZŠ Brno, Jana Broskvy 3
  • ZŠ Velké Chvojno
  • Střední škola, základní škola a mateřská škola Kraslice
  • Gymnázium, Český Brod, Vítězná 616
  • ZŠ a MŠ Hradec Králové, Úprkova 1
  • ZŠ a MŠ Brno, Křídlovická 30b
  • Gymnázium, Krnov
  • Gymnázium Bystřice nad Pernštejnem
  • ZŠ Ostrava - Zábřeh, Jugoslávská 23
  • ZŠ Pečky, okres Kolín
  • Gymnázium Josefa Božka, Český Těšín
  • Masarykovo gymnázium, Střední zdravotnická škola a Vyšší odborná škola zdravotnická Vsetín
  • ZŠ Soběslav, tř. Dr. Edvarda Beneše 50
  • ZŠ a MŠ Brno, Antonínská 3
  • ZŠ a MŠ Dělnická, Karviná
  • 10. základní škola Plzeň, nám. Míru 6
  • ZŠ Polešovice, okres Uherské Hradiště
  • ZŠ Praha 5 - Řeporyje
  • Mendelovo gymnázium, Opava
  • Gymnázium Františka Živného, Bohumín, Jana Palacha 794
  • Gymnázium Brno-Řečkovice
  • ZŠ Schulzovy sady, Dvůr Králové nad Labem, Školní 1235
  • ZŠ Lanškroun, Dobrovského 630, okr. Ústí nad Orlicí
  • ZŠ Rokytnice nad Jizerou
  • ZŠ Skuteč, Smetanova 304
  • ZŠ Hulín
  • ZŠ A MŠ J.A.Komenského Nivnice
  • ZŠ A MŠ Kunvald
  • Gymnázium, Třinec
  • ZŠ Praha 4, Mikulova 1594
  • Základní umělecká škola, Zliv
  • ZŠ Emila Kolbena
  • ZŠ  Aš, Kamenná 152
  • ZŠ a MŠ Staré Město, okres Šumperk
  • ZŠ J. E. Purkyně a Základní umělecká škola Libochovice
  • ZŠ Praha 4, Donovalská 1684
  • Gymnázium, Praha 4, Na Vítězné pláni 1160