13. 10. 2020: Vážení účastnící zkoušek, v důsledku dalších omezení spojených s šířením onemocnění COVID-19 rušíme všechny zkouškové termíny až do 1. 11. 2020. Na listopad průběžně doplňujeme nabídku termínů a je tak možné se již přehlašovat na náhradní termíny (přímo z vašich uživatelských profilů). Tým EFPA ČR
Helpdesk

O konferenci

logo gmw

Česká republika se letos již po čtvrté zařadí mezi 175 zemí světa, kde tato iniciativa probíhá. Od 23. 3. do 29. 3. 2020 budou po celé republice probíhat akce zaměřené na podporu finančního vzdělávání dětí a mládeže.

Národními organizátory této iniciativy opět budou yourchance o.p.s. a EFPA ČR. Národním koordinátorem je nově Ministerstvo financí České republiky. Cílem Global Money Week (GMW) je napříč generacemi kultivovat povědomí o penězích, jejich získávání a efektivním hospodaření s nimi.

Na penězích záleží

Odborná publikace „Na penězích záleží“, vydaná ke dni Finanční gramotnosti je praktická knížka pro rodiče a učitele, kteří chtějí naučit děti zdravé finanční návyky a finanční gramotnost praktickým způsobem. Autoři učí krok za krokem principy budování osobní prosperity. Kniha je dostupná k objednání na odkazu zde.

Program 2018

08:30 – 09:00 Prezence
09:00 – 09:20 Zahájení konference / předběžné výsledky GMW (Jana Merunková - yourchance; Marta Gellová - EFPA ČR)
09:20 – 09:30 Úvodní slovo ČNB, Tomáš Nidetzký - člen Bankovní rady ČNB
09:30 – 09:45 zástupce MŠMT
09:45 – 10:00 Michaela Hlavicová - MF
10:00 – 10:15 Kateřina Štěrbová - NN ČR/SR
10:15 – 10:30 Stanislav Hötzl - ČSOB
10:30 – 10:50 Coffee break
10:50 – 11:05 Lukáš Vejražka - Broker Trust
11:05 – 11:20 Jiří Schánek - DEPO 2015, Projekt „Jak se točí peníze“
11:20 – 11:35 David Hubáček - Česká spořitelna, projekt Abeceda peněz
11:35 – 11:50 Romana Knyblová - CRIF - Czech Credit Bureau
11:50 – 12:30 Panel „Rodiče a děti ve finančním vzdělávání“ (Lucie Stodůlková, Monika Čepelková, Kateřina Lichtenbergová), moderuje Jana Merunková
12:30 – 13:30 Oběd (není součástí konference – možnost využít restauraci v bezprostřední blízkosti)
13:30 – 14:15 Panel „Vyhodnocení zkušeností s výukou finanční gramotnosti - Finančně gramotná škola“ (Monika Havlíčková, Jana Bartesová, Radoslav Režňák), moderuje Marta Gellová
14:15 – 15:00 Panel „Zapojení finančního trhu do finančního vzdělávání a zajištění nezávislosti“ (Pavel Štěpánek, ČBA; Radim Houdek, EFPA ČR; Michaela Hlavicová, MF), moderuje Helena Kolmanová
15:00 – 16:00 Závěrečné občerstvení a networking

 

Instituce zapojené v roce 2018

  • Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy
  • Ministerstvo financí
  • Česká národní banka
  • Česká bankovní asociace
  • ČSOB (Československá obchodní banka)
  • NN ČR/SR
  • ING Bank
  • Česká spořitelna
  • DEPO 2015
  • CRIF-Czech Credit Bureau
  • Broker Trust
  • Nadace DRFG
  • Sberbank
  • Flow&Grow
  • KFP
  • Centrum Černý most
  • Muzeum Říčany
  • Knihovna Libereckého kraje
  • Česká mincovna
  • Krajský úřad JMK - KaPoDaV
  • ABC finančního vzdělávání
  • Dětská herna Stonožka
  • Garde Clientela
  • Business & Professional Women CR z.s.
  • Saturia

Školy zapojené v roce 2019

  • Střední škola Gastronomie a služeb, Liberec
  • Masarykova ZŠ a MŠ, Hnojník 120
  • Základní škola, Česká Lípa
  • Střední škola Bohumín
  • Základní škola, Praha 4, Pošepného nám. 2022
  • ZŠ Písnická
  • ISŠŽ Plzeň
  • Masarykova ZS a MS Velká Bystřice - Olomouc
  • SPŠUL Resslova středisko Stříbrníky
  • První jazyková základní škola v Praze 4
  • Střední škola obchodní a služeb SČMSD
  • Střední škola logistická Dalovice
  • Soukromá základní škola spol. s r.o Ostrava-Vítkovice
  • OA Plzeň
  • ZŠ Tupolevka
  • ZŠ a MŠ Křešice
  • Gymnázium a SOŠPG Nová Paka
  • ZŠ T. G. Masaryka Rokycany, o.p.s.
  • Obchodní akademie a jazyková škola Liberec
  • ZŠ a MŠ Děčín XXVII
  • Gymnázium a Hudební škola Hl.m. Phy, ZUŠ
  • ZŠ a MŠ Kozlovice
  • OA a JŠ s právem státní závěrečné zkoušky
  • SŠDOS Moravský Krumlov příspěvková organizace
  • ISŠ Slaný
  • ZŠ a SŠ K. Vary
  • ZŠ a MŠ Hořičky, kraj Kralovehradecky
  • Základní škola Vimperk
  • ZŠ a MŠ Buchlovice, u Uherského Hradiště
  • ZŠ Měcholupy - okres Louny
  • ZŠ a MŠ Ludvíka Očenáška
  • Moravská střední škola s.r.o. Olomouc
  • Gymnázium Postupická
  • Základní škola a Mateřská škola, Višňové
  • SŠTGA Chomutov, středisko Kadaň
  • ZŠ Bílina
  • Obchodní akademie a Vyšší odborná škola sociální, p.o. Ostrava-Mariánské Hory
  • ISŠTE Sokolov
  • SŠ Náhorní Praha
  • Gymnázium Nad Alejí Praha
  • ZŠ Na Smetance, Praha
  • SPŠE Plzeň
  • OA a VOŠE Kollárovka Praha
  • 25.ZŠ Plzeň
  • ZŠ K. H. Máchy Doksy
  • ISŠ a HPOS Příbram
  • SPŠ stavební Mělník
  • Církevní gymnázium Německého řádu
  • SPŠ a VOŠ Chomutov
  • SŠ informatiky a finančních služeb Plzeň
  • SŠ, VOŠ, SOU Dakol Karviná
  • ISŠTE Sokolov
  • SOŠ a SOU Neratovice
  • SPŠ Hranice
  • EDUCA Pardubice - Střední odborná škola, s. r. o.
  • SPŠD Plzeň – dopravní
  • Podkrušnohorské gymnázium Most
  • SOU Sedlčany
  • SPŠ dopravní Plzeň
  • Integrovaná SŠ Stanislava Kubra Středokluky
  • 1.KŠPA Kladno, SHŠ, VOŠ a JŠ Kladno
  • VOŠZ a SZŠ Hradec Králové
  • SČMSD Humpolec - SŠ informatiky a cestovního ruchu
  • SPŠ strojnická Olomouc
  • ZŠ Komenského Nové Město nad Metují
  • Gymnázium a SOŠ Mikulov
  • Sportovní gymnázium Kladno
  • Soukromá podnikatelská střední škola s.r.o. v České Lípě
  • Gymnázium Hranice, Zborovská 293.
  • SŠ Havířov
  • ZŠ T.G. Masaryka v Praze 12
  • Střední škola, Havířov-Prostřední Suchá
  • Gymnázium Brno, Vídeňská
  • SŠDOS Moravský Krumlov
  • ZŠ Čáslav náměstí
  • OA Turnov
  • SŠA Brno
  • ZŠ Brno Bosonohy
  • ZŠ Bohuslavice
  • Moravsko-Slezská obchodní akademie
  • GKVR a SOU Hlinsko
  • ZŠ Blatnice
  • SPŠE Plzeň, Koterovská
  • ZŠ Kladno
  • SŠ hotelnictví, gastronomie a služeb SČMSD
  • ZŠ a MŠ A.Kučery Ostrava-Hrabůvka
  • ZŠ a MŠ Ostrava-Zábřeh
  • SŠ automobilní Kyjov
  • SOU a SOŠ SČMSD Znojmo
  • ZŠ Kostomlaty nad Milešovkou