Vhodné pro:

Zkouška je určena pro finanční poradce zaměřující se na poradenství pro náročnější klientelu.

Certifikát umožňuje vstup do společenství EFA poradců a přináší neobyčejné možnosti sdílení know-how, dalšího vzdělávání a rozvoje, a v neposlední řadě konkurenční výhodu a odlišení se od ostatních poradců na trhu!

Základní podmínky pro uchazeče o zkoušku EFA:

  • Ukončené minimálně středoškolské vzdělání.
  • Minimálně tři roky prokazatelné praxe v oblasti finančního poradenství a plánování, nebo jeden rok prokazatelné praxe v těchto oblastech společně s úspěšným absolvováním akreditovaného programu organizací EFPA Česká republika pro přípravu k certifikačním zkouškám EFA.
  • Čistý trestní rejstřík v oblasti hospodářské a násilné trestné činnosti.

Další podmínky najdete ve Zkušebním řádu v sekci Ke stažení

Termíny zkoušek EFA

05. 09. 2017

Místo konání PARKHOTEL Praha
Veletržní 20
Praha 7, 170 00
Začátek 10:00
Konec 19:30
Volná místa 10

Obsah zkoušky

Certifikační zkouška se skládá z písemné a ústní části. Písemná část obsahuje znalostní, analytické, aplikační otázky a případovou studii.

Závěrečná ústní část zkoušky je praktickou obhajobou řešení případové studie před zkušební komisí. Podrobné informace ke zkoušce najdete ve Zkušebním řádu v sekci Ke stažení.

Témata certifikační zkoušky

Analýza a vyhodnocení klientských potřeb

Pojištění

Penze a důchodové plánování

Investice a investiční rizika

Legislativa, regulace a etika

Nemovitosti, bankovní produkty

Kolektivní investování

Řízení portfolia

Průběh a pravidla

Průběh zkoušky

Certifikační zkouška pro získání certifikátu EFA probíhá prezenčně v předem vypsaných termínech za dohledu jmenované zkušební komise.

Termíny zkoušek jsou zveřejňovány na stránkách EFPA ČR, a to včetně informace o místu konání a přesném času zahájení zkoušky.

Průběh zkoušky se řídí Zkušebním řádem, který najdete v sekce Ke stažení. Ve Zkušebním řádu - Čl.II. Podmínky pro uchazeče - naleznete i veškeré informace k dokladům, které je třeba v den konání zkoušky dokládat.

Zkouška probíhá písemnou a ústní formou. Písemná forma představuje 90minutový písemný test, kde každá otázka má 4 možné odpovědi, z nichž je právě jedna odpověď správná.

Písemný test obsahuje:

- 30 otázek zaměřených na znalosti (znalostní otázky)

- 15 otázek zaměřených na analýzu (analytické otázky)

- 5 otázek zaměřených na aplikaci (aplikační otázky)

V případě úspěšně zvládnuté písemné části následuje ústní část certifikační zkoušky před komisí, která je vedena ve formě rozpravy nad praktickým problémem z oblasti finančního plánování.

Níže v sekci "Ke stažení" naleznete ukázkový zkouškový test a zadání případové studie.

Komise je 3členná a pro úspěšné zvládnutí ústní části a tím i celé certifikační zkoušky je potřeba souhlasu minimálně dvou členů této komise.

Jak se připravit

Využijte nabídky partnerů!

EFPA ČR akreditovala tři spolehlivé a vysoce kvalitní vzdělávací společnosti k zajištění přípravných kurzů ke zkouškám EFA.

Podrobný popis kurzů včetně odkazů na akreditované vzdělávací programy naleznete v sekci vzdělávání

Jak se připravit

Cena zkoušky EFA

Poplatek za vykonání zkoušky je stanoven v souladu se Zkušebním řádem EFPA ČR

a) poplatek za vykonání zkoušky: 5 000 Kč bez DPH

b) poplatek za opakování zkoušky (maximálně jednou): 3 000 Kč bez DPH

c) roční udržovací poplatek: 2 000 Kč bez DPH

Ceny jsou uvedeny bez DPH 21 %. EFPA Česká republika je plátcem DPH.

5 000

Kdy je nutné poplatek uhradit?

Úhrada poplatku za vykonání certifikační zkoušky EFA musí být provedena bezhotovostním převodem na účet EFPA ČR v termínu uvedeném v informacích ke zkoušce.


Často kladené dotazy

Co když zkoušku nesložím napoprvé?

Odpověď x

Máte možnost se přihlásit na jakýkoliv veřejně vypsaný termín, který je uveřejněn na portále efpa.cz, u kterého není vyčerpána kapacita.

Musím pro opravný termín dodávat znovu všechny požadované dokumenty?

Odpověď x

Není to potřeba. Jednou dodaná dokumentace zůstává ve vaší osobní složce. Pouze je nutné, aby výpis z rejstříku trestů uchazeče v den zkoušky nebyl starší 3 měsíců (může být problémem při delší prodlevě mezi řádným a opravným termínem).

Mohu nahlédnout do testu?

Odpověď x

Určitě. Výsledky testu, jejich zadání a konkrétní odpovědi, není bohužel možné zasílat tištěnou ani elektronickou formou. Výsledky testů jsou však k prezenčnímu nahlédnutí po předchozí domluvě info@efpa.cz na adrese EFPA ČR Lidická 1, Praha 5.

Kolik stojí opravný termín certifikační zkoušky EFA?

Odpověď x

Při opakovaném pokusu máte nárok na snížený poplatek ve výši 3.000 Kč, který je uplatňován v případě, že jste u předchozího termínu certifikační zkoušky EFA neuspěli. Tento snížený poplatek lze uplatnit pouze jednou v kalendářním roce. V ostatních případech je cena zkoušky stanovena ve výši 5.000 Kč. Všechny ceny jsou uvedeny bez DPH.

Napište námKontakt

Tel. Helpdesk: 246 056 100 | Vedení EFPA: +420 222 365 416
Mobil Výkonný ředitel: +420 725 966 655
Email info@efpa.cz

Adresa

Krakovská 1366/25,
110 00 Praha 1
Czech Republic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace