Zkouška pro penzijní produkty

Aktuální akreditovaná zkouška odborné způsobilosti pro distribuci produktů III. pilíře (doplňkové penzijní spoření). Složením této akreditované profesní zkoušky splníte požadavky na odbornou způsobilost dle Zákona 427/2011Sb.

Vhodné pro
  • Poradce - osoby zabývající se výkonem činností distribuce produktů III. pilíře (doplňkové penzijní spoření).

Proč mít tuto zkoušku

  • Složením této akreditované profesní zkoušky splníte požadavky na odbornou způsobilost dle zákona 427/2011Sb. v rozsahu prováděcí vyhlášky ČNB č. 215/2012Sb.
  • Osvědčení o složení zkoušky platí 5 let.

Z čeho se zkouška skládá a jak ji získám?

  • Odborná způsobilost se skládá ze všeobecných znalostí, odborných znalostí a dovedností.Všeobecné znalosti se prokazují minimálně maturitním vysvědčením – platí bez výjimky pro všechny distributory, a to již od 1.1.2013. Odborné znalosti a dovednosti se prokazují odbornou zkouškou u subjektu akreditovaného ČNB.
  • Odborná způsobilost není vše! Prokázání odborné způsobilosti je nutnou podmínkou pro vznik podnikatelského oprávnění k distribuci produktů III. pilíře, samo o sobě však nestačí. O dalších podmínkách a nutných úkonech si přečtěte stručný přehled zpracovaný Ing. Petrem Šafránkem, generálním sekretářem AFIZ ČR. Najdete jej níže v sekci Ke stažení.

Varianty zkoušky a ceny

Vyberte skupinu odbornosti

Cena je uvedena bez DPH 21 %. EFPA Česká republika je plátcem DPH. Cena a podmínky využití služby jsou stanoveny v souladu se Zkušebním řádem akreditovaným Českou národní bankou a obchodními podmínkami portálu efpa.cz.

Termíny

Načítám

Potřebujete pomoc s objednávkou? Kontaktujte zákaznickou podporu: helpdesk@efpa.cz, tel. 246 056 100.

Informace o zkoušce

Jak získat zkoušku?

Zkoušku lze absolvovat:

V případě, že vaše síť či zaměstnavatel má uzavřenou korporátní smlouvu s EFPA ČR, hlásíte se ke zkoušce a dalším službám prostřednictvím vašich interních postupů – korporátní klient vás pak přihlásí a dohodne termíny zkoušek hromadně. Zkontaktujte svého manažera.

Nejste-li součástí sítě nebo společnosti, která má smlouvu s EFPA ČR, přihlašujete se individuální cestou přímo zde na portálu efpa.cz.

Pokud máte k přihlášení či objednávce jakýkoliv dotaz, kontaktujte podporu: helpdesk@efpa.cz / 246 056 100.

Další zkoušky

Zkouška podle zákona o podnikání na kapitálovém trhu (od 2018)
Nové odborné zkoušky jsou definovány novelou zákona č. 256/2004 Sb., o podnikání na kapitálovém trhu (ZPKT) a Vyhláškou č. 319/2017 Sb., o odborné způsobilosti pro distribuci na kapitálovém trhu.
Zkouška EFP – European Financial Planner
EFP (European Financial Planner) je nejprestižnější finančně-poradenský profesní titul, který EFPA EUROPE poskytuje
Zkouška pro penzijní produkty
Aktuální akreditovaná zkouška odborné způsobilosti pro distribuci produktů III. pilíře (doplňkové penzijní spoření). Složením této akreditované profesní zkoušky splníte požadavky na odbornou způsobilost dle Zákona 427/2011Sb.
Zkouška PFP – Poradce finančního plánování
PFP (Poradce finančního plánování) je certifikát, který přímo navazuje na zákonem dané sektorové zkoušky a stává se předstupněm pro zkoušku EFA
Zkouška EFA - European Financial Advisor
EFA (European Financial Advisor) je prestižní evropský certifikát ve finančním poradenství, představuje střední úroveň kompetencí finančního poradce. Přihlašte se na zkoušku a zvyšte svoji cenu na poradenském trhu!
Zkouška podle zákona o spotřebitelském úvěru
Nový zákon o spotřebitelském úvěru definuje povinnost poskytovatelů a zprostředkovatelů zajistit a prokázat odbornou způsobilost všech osob, které se podílejí na poskytování a zprostředkování spotřebitelského úvěru. Odbornost lze prokázat podle zákona pouze odbornou zkouškou u akreditované osoby. Zákon vstupuje v účinnost k 1.12.2016, zkoušku je třeba vykonat do 24 měsíců.

Napište námKontakt

Tel. Helpdesk: 246 056 100 (8:30 - 17:00)
Mobil Výkonný ředitel: +420 725 966 655
Email info@efpa.cz

Adresa

Pobřežní 249/46,
186 00 Praha 8
Czech Republic

Tento web používá soubory cookies. Cookies nám pomáhají analyzovat návštěvnost a přizpůsobovat naše služby vašim potřebám. Prohlížením tohoto webu dáváte souhlas s jejich využíváním. Další informace