Zkouška pro penzijní produkty

Aktuální akreditovaná zkouška odborné způsobilosti pro distribuci produktů III. pilíře (doplňkové penzijní spoření). Složením této akreditované profesní zkoušky splníte požadavky na odbornou způsobilost dle Zákona 427/2011Sb.

Vhodné pro
  • Poradce - osoby zabývající se výkonem činností distribuce produktů III. pilíře (doplňkové penzijní spoření).

Proč mít tuto zkoušku

  • Složením této akreditované profesní zkoušky splníte požadavky na odbornou způsobilost dle zákona 427/2011Sb. v rozsahu prováděcí vyhlášky ČNB č. 215/2012Sb.
  • Osvědčení o složení zkoušky platí 5 let.

Z čeho se zkouška skládá a jak ji získám?

  • Odborná způsobilost se skládá ze všeobecných znalostí, odborných znalostí a dovedností.Všeobecné znalosti se prokazují minimálně maturitním vysvědčením – platí bez výjimky pro všechny distributory, a to již od 1.1.2013. Odborné znalosti a dovednosti se prokazují odbornou zkouškou u subjektu akreditovaného ČNB.
  • Odborná způsobilost není vše! Prokázání odborné způsobilosti je nutnou podmínkou pro vznik podnikatelského oprávnění k distribuci produktů III. pilíře, samo o sobě však nestačí. O dalších podmínkách a nutných úkonech si přečtěte stručný přehled zpracovaný Ing. Petrem Šafránkem, generálním sekretářem AFIZ ČR. Najdete jej níže v sekci Ke stažení.

Varianty zkoušky a ceny

Vyberte skupinu odbornosti

Cena je uvedena bez DPH 21 %. EFPA Česká republika je plátcem DPH. Cena a podmínky využití služby jsou stanoveny v souladu se Zkušebním řádem akreditovaným Českou národní bankou a obchodními podmínkami portálu efpa.cz.

Termíny

Načítám
Potřebujete pomoc s objednávkou? Kontaktujte zákaznickou podporu: helpdesk@efpa.cz, tel. 246 056 100.

Informace o zkoušce

Jak získat zkoušku?

Zkoušku lze absolvovat:

V případě, že vaše síť či zaměstnavatel má uzavřenou korporátní smlouvu s EFPA ČR, hlásíte se ke zkoušce a dalším službám prostřednictvím vašich interních postupů – korporátní klient vás pak přihlásí a dohodne termíny zkoušek hromadně. Zkontaktujte svého manažera.

Nejste-li součástí sítě nebo společnosti, která má smlouvu s EFPA ČR, přihlašujete se individuální cestou přímo zde na portálu efpa.cz.

Pokud máte k přihlášení či objednávce jakýkoliv dotaz, kontaktujte podporu: helpdesk@efpa.cz / 246 056 100.

Napište námKontakt

Tel. Helpdesk: 246 056 100 (8:30 - 17:00)
Mobil Výkonný ředitel: +420 725 966 655
Email info@efpa.cz

Adresa

Krakovská 1366/25,
110 00 Praha 1
Czech Republic

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace