Vážení klienti, helpdesk bude od 4.7. do 8.7.2022 v provozu pouze pro e-mailovou komunikaci v omezeném režimu. Děkujeme za pochopení.

Pravidla účasti na e‑zkouškách EFPA

Co je to e-zkouška?
 • E-zkouška představuje distanční formu vykonávání odborné zkoušky, elektronicky online s využitím audiovizuálního přenosu prostřednictvím internetové sítě.
 • E-zkoušku skládáte ve vlastní vyhrazené místnosti, bez přestávky, na svém zařízení (je třeba mít k dispozici dvě zařízení, a to osobní počítač/laptop a další mobilní zařízení s kamerou a mikrofonem)
PC/laptop
 • PC/Notebook s Windows 10 či 11. Na tomto zařízení budete vyplňovat zkouškový test.
 • Test bude běžet v aplikaci ezkouskyEFPA.
 • Druhý den po provedení objednávky zkoušky obdržíte v dalším e-mailu pokyny k instalaci aplikace, přístupové heslo a informace o průběhu zkoušky a dalších úkonech před zkouškou.
Další mobilní zařízení
 • Na tomto zařízení bude během celé zkoušky probíhat audio a video přenos. Nejpozději jeden den před zkouškou si na toto zařízení nainstalujte aplikaci MS TEAMS (odkaz níže). V den zkoušky v 7.00 hodin obdržíte e-mailem link k připojení do videohovoru.
 • Zkouška má dobu trvání a všechny ostatní parametry shodné s prezenčním provedením zkoušek podle platných akreditací.
Jak na e-zkoušku?
Před
zkouškou
Příprava k účasti na zkoušce
Na
zkoušce
Vykonání zkoušky
Po
zkoušce
Výsledek zkoušky a následné kroky
Před zkouškou
K účasti na zkoušce je třeba mít k dispozici dvě zařízení, a to osobní počítač/laptop a další mobilní zařízení s kamerou a mikrofonem (mobilní telefon, tablet, notebook). Obě zařízení musí být připravena - první zařízení s nainstalovanou a otestovanou aplikací ezkouskyEFPA a druhé zařízení s nainstalovanou aplikací MS Teams. Více pokynů obdržíte v e-mailu do 24 hodin po odeslání vaší objednávky zkoušky.
laptop mobil
Aplikace ezkouskyEFPA
Aplikace ezkouskyEFPA

V aplikaci budete skládat zkoušku. Nejméně den před zkouškou si ji proto nainstalujte, přihlašte se heslem z e-mailu a proveďte test funkčnosti, kterým se zároveň seznámíte s prostředím, ve kterém budete zkoušku skládat. Aplikaci si případně můžete stáhnout i ZDE.

MS TEAMS
MS TEAMS

Na mobilním zařízení bude probíhat audio a video přenos během celé zkoušky. Pro instalaci MS TEAMS z App Store nebo Google Play klikněte na některý z následujících obrázků, instalace se spustí automaticky.

Upozornění: Na zařízení s nainstalovanou aplikací MS TEAMS byste měli mít přístup ke svému e-mailu, nebo byste se měli umět přihlásit do portálu efpa.cz na svůj uživatelský profil.

Nejpozději 15 minut před zkouškou se na mobilním zařízení přihlásíte na online schůzku přes aplikaci MS TEAMS.

Link pro připojení do videohovoru obdržíte na váš e-mail v den konání zkoušky v 7.00 hodin.

Na co nezapomenout
Na co nezapomenout

Zásadní pro úspěšnou účast na zkoušce je mít stabilní a dostatečně rychlé internetové připojení (WiFi).

Pozor: Přerušení internetového připojení může být důvodem pro ukončení zkoušky.

Nezbytné je mít obě zařízení plně nabitá nebo přímo připojená ke zdroji el. proudu.

Připravte si pracovní místo, pomůcky a průkaz totožnosti.

Na zkoušce
Pracovní místo a pomůcky
 • Čistý stůl pro notebook/PC. Na stole mohou být pouze povolené pomůcky, a to: list papíru, psací potřeby, kalkulačka. Jako kalkulačku nelze použít žádné „chytré“ zařízení, jako je mobil, notebook, hodinky.
 • Místo pro upevnění nebo umístění mobilu musí být zajištěno tak, aby kamera mobilu snímala vaši tvář, pracovní místo, klávesnici i obrazovku PC. Ideální je umístění „z boku“.
 • Důležitá je osvětlená místnost.
 • Místnost nelze během zkoušky opustit. V místnosti nesmí být jiná komunikující osoba.
Po zkoušce
 • Čas na test lze využít celý nebo lze test ukončit i dříve.
 • Po zkoušce jsou hned v aplikaci vidět orientační výsledky. Tyto výsledky jsou platné až po schválení komisí.
 • Výsledky a osvědčení budou dostupné na vašem profilu na efpa.cz, přijdou i emailem.
 • Vše se řídí podle platného zkušebního řádu dostupného na stránkách jednotlivých zkoušek - https://efpa.cz/zkousky. V sekci ke stažení je u příslušné zkoušky vždy přehledný podrobný popis procesu distanční e-zkoušky.
Nejčastější dotazy
Může mít notebook, na kterém budu psát test, i operační systém iOS?
Nikoliv! Z bezpečnostních požadavků ČNB na dohled distanční zkoušky není nově možné pro zkoušku použít zařízení s operačním systéme iOS. Účastník s tímto zařízením bude ze zkoušky bez náhrady vyloučen.
Musí mít notebook, na kterém budu psát test, také kameru?
Nemusí. Toto zařízení bude plně kontrolováno zkouškovou aplikací, která hlídá každé její opuštění, výpadek připojení, pokus zapnout jinou aplikaci, apod. Kamera je klíčová u druhého zařízení pro audiovizuální dohled.
Co když mi během zkoušky vypadne internetové připojení?
Zkušební komisař vás bude kontaktovat přes Teams hovor, případně doporučujeme mít na vašem uživatelském profilu vyplněno platné telefonní číslo. Pokud se obratem podaří spojení obnovit, pokračuje zkouška dále. V případě větších pochybností je zkouška ukončena.