EFPA – Deloitte road show

22.10.2021
titulní obrázek

Vážení EFP/EFA/PFP poradci a další zájemci o odborné vzdělávání ve finančně-poradenském světě. Pro letošní podzim jsme pro vás připravili minisérii konferencí v podobě roadshow se zastávkami ve třech městech ČR s heslem "EFÁci EFÁkům". Těšíme se na vás v Praze, Brně a Ostravě.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

KAPACITA JEDNOTLIVÝCH MÍST JE OMEZENA - NEODKLÁDEJTE NÁKUP VSTUPENKY A ZAKUPTE JI ZDE

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Program

13:00 – 13:45      EFPA včera, dnes a zítra (v sobotu večer a neděli ráno)

13:45 – 14:30      Deloitte – daně

14:30 – 15:15      Společensky odpovědné investování (ESG) – módní trend či jasný směr?

15:15 – 15:45      Coffee Break

15:45 – 16:30      Metodika pojištění EFPA ČR

16:30 – 17:15      Význam FKI a svěřenských fondů v portfoliu klienta

17:15 – 18:00      Nejlepší finanční poradci neřeší pojistné události

18:00 – 19:00      Networking se sklenkou vína


Návštěvou roadshow získáte 5 kreditů do následného vzdělávání PFP/EFA/EFP a zároveň 1 kredit do následného vzdělávání v sektoru pojištění.


EFPA včera, dnes a zítra (v sobotu večer a neděli ráno)

členové rady EFPA ČR - Marta Gellová, Zdeněk Santler a Petr Volek

Po deseti letech působení v ČR je čas ohlédnout se zpět a zhodnotit změny, které se ve světě finančního poradenství udály, často i naším přičiněním. Trh se změnil a s ním se změnil i náš pohled na míru odbornosti, standarty a členství. Není to ale jen o včerejšku. Dnes, v době pocovidové, máte jistě celou řadu očekávání a otázek, jak může EFPA podpořit právě vás. Co se změní v budoucnu? Jaké novinky nás čekají? Jak se posledních deset let promítne do fungování asociace? Na tyto otázky odpoví program členů rady EFPA.


Deloitte - Daně

konkrétní obsah i řečníka zveřejníme v nejbližších dnech


Společensky odpovědné investování (ESG) – módní trend či jasný směr?

Lukáš Paldus EFP

Odpovíme vám na otázky „Kde se vzal pojem ESG?“, „Jaké kroky vedly svět k ESG?“, „Proč je důležité se tímto tématem zabývat?“ a „Jedná se pouze o módní trend či dlouhodobý směr?“. Zároveň vám ukážeme přínosy pro poradce i klienty a pokusíme se objasnit některé mýty spojené s tímto tématem. Rozhodně nebude chybět ani praktická ukázka investičního ESG portfolia


Metodika pojištění EFPA ČR

Pracovní skupina EFPA ČR (Lukáš Kaplan EFA a kolektiv)

Představíme vám novou metodiku pro výběr životního pojištění. Ukážeme si inovovaný výpočet pojistných částek, seznámíme vás s klíčovými kritérii a postupem pro výběr pojištění. Projdeme si také dotazník pro sběr dat o klientovi, ve kterém nebude chybět nic důležitého pro správnou analýzu potřeb klienta.


Význam FKI a svěřenských fondů v portfoliu klienta

Zbyněk Prim EFP

Co dělat, když potkám svěřenský fond u klienta? Základní principy fungování a využití v praxi u klienta. Pokusíme se rozptýlit mýtus, že svěřenské fondy jsou pro ty nejbohatší lidi, kteří chtějí „prát“ peníze. Rád se s vámi podělím o praktickou ukázku toho, jak si klient založil svůj vlastní FKI fond a realizoval přes něj prodej své firmy.


Nejlepší finanční poradci neřeší pojistné události

Lukáš Kaplan EFA, Jan Ondrášek a Marcela Pištorová

Cesta do pekla je dlážděná dobrými úmysly. Vysvětlíme si, proč poradci, kteří řeší za klienty pojistné události, poskytují medvědí službu a nabídneme alternativní pohled na to, jak by měl profík řešit pojistné události svého klienta. Současně si ukážeme základy a vymezíme hranici mezi tím, které služby poskytuje poradce klientům v rámci provize a regulovaných činností, a které činnosti jsou neregulované. 

 

Sdílejte

zpět na všechny aktuality