EFPA ČR do odvolání ruší všechny odborné zkoušky. Všechny informace najdete v aktualitách, na svém profilu nebo na titulní stránce Efpa.cz.
Helpdesk

EFPA ČR zavádí evropsky akreditovaný program Poradce finančního plánování

22.5.2018
titulní obrázek

EFPA ČR titulem PFP reaguje na poptávku finančních poradců po nadstavbě k sektorovým zkouškám

EFPA ČR úspěšně dokončila proces evropské akreditace nového titulu PFP – Poradce finančního plánování. Tento program a titul je srovnatelnou obdobou programů v celé Evropě a přichází v reakci na poptávku finančních poradců po nadstavbě k sektorovým zkouškám. Program PFP je rovněž unikátní v tom, že je součástí ucelené metodiky kariérního rozvoje. Každý účastník může pokračovat dále programem EFA a následně EFP – nejvyšším evropským titulem a certifikátem v oblasti finančního poradenství a plánování.

obrazek

PFP je určen všem poradcům, kteří absolvovali alespoň dvě sektorové zkoušky a chtějí klientům poskytovat poradenství s prvky dlouhodobého plánování. PFP totiž kombinuje znalosti a dovednosti z více sektorů s poradensko-plánovacími prvky. Například úvěrový specialista s penzijní zkouškou tak může klientovi bezpečně naplánovat úvěr s ohledem na disponibilní prostředky z doplňkového penzijního spoření. A podobných kombinací najdeme v oblasti finančních produktů celou řadu.

„Program PFP jsme začali připravovat s evropskými partnery před dvěma lety jako program a titul se srovnatelným obsahem, rozsahem a úrovní vzhledem k obdobným programům v rámci Evropy. Ze zpětné vazby našich více než 100 korporátních klientů jsme věděli, že nebyl prostor na další stupeň rozvoje v době, kdy poradci a zaměstnanci finančních institucí absolvovali i dvě sektorové zkoušky v jednom roce. Cítíme, že ten čas přišel právě teď, protože PFP je ideální nadstavba nad sektorové zkoušky, které v sobě mnoho poradenských a plánovacích prvků nezahrnují,“ říká Zdeněk Santler, místopředseda Rady EFPA ČR.

Získání PFP je časově nenáročné (cca 30 hodin) a jeho výuka probíhá formou blended learning která kombinuje e-learning a 2–3denní vzdělávání u EFPA akreditovaných poskytovatelů přípravy, mezi kterými si může účastník libovolně vybrat svého favorita. Mezi vzdělávacími prvky najdeme například procvičování případových studií a modelových příkladů nejčastějších životních situací klientů. K dispozici jsou rovněž vypracované moduly, které mohou klienti EFPA implementovat do interního vzdělávacího systému a poradce připravit sami. „Navíc je PFP unikátní v tom, že je součástí ucelené metodiky karierního rozvoje. Každý účastník může pokračovat dále programem EFA a následně EFP, který je nejvyšším evropským titulem a certifikátem v Evropě,“ prozrazuje Santler.

Vše je zakončeno zkouškou u EFPA ČR, kde účastník obhájí případovou studii před odbornou komisí složenou zejména z aktivních poradců, držitelů certifikací EFA a EFP. Tato zkouška je unikátní v tom, že zahrnuje i mentoringový prvek, kdy účastník dostane konkrétní doporučení, v čem se má dále rozvíjet. „Věříme, že program PFP bude mít minimálně stejný úspěch jako EFA. Jeho absolventi si totiž zvýšili nejen profesní schopnosti a znalosti, ale i své příjmy. Podle nedávného výzkumu mezi absolventy EFA jsme zjistili, že po 1. roce jim vzrostly příjmy o 10–30 %,“ říká Santler.

Zkouška PFP byla zveřejněna na portále EFPA v sekci Zkoušky. Detail zkoušky a další informace naleznete zde.

Sdílejte

zpět na všechny aktuality