EFPA ČR partnerem ČNB a MF ČR při testování nových odborných zkoušek!

07. 08. 2016 16:35
  • Pro ČNB a MF ČR realizovány pilotní zkoušky podle zákona o spotřebitelském úvěru.
  • Ve 2 termínech otestováno více než 100 účastníků.
  • Spolupráce na výsledné podobě prováděcí vyhlášky.

EFPA ČR je respektovaným partnerem ČNB a MF ČR při zavádění nových odborných zkoušek pro oblast úvěrů!

Na celkem dvou termínech pilotního ověřování nové zkoušky bylo v červnu a červenci odbaveno celkem 109 uchazečů z celého trhu. EFPA ČR tak plně osvědčila schopnost provozovat odborné zkoušky pod přímým dohledem ČNB a MF ČR.

Na základě analytických a statistických výstupů, které EFPA ČR z pilotních termínů zpracovala, nyní probíhají finální úpravy prováděcí vyhlášky, která určí podobu certifikační zkoušky týkající se v nejbližší budoucnosti všech prodejců úvěrů.

Nová zkouška, která je součástí novely zákona o spotřebitelském úvěru se bude týkat všech prodejců spotřebitelských úvěrů, kteří ji budou muset získat v průběhu 2-letého přechodného období. Platnost zákona je očekávána od prosince 2016.

EFPA ČR již nyní provádí veškeré přípravné kroky k získání akreditace pro provádění nové zkoušky a také dokončuje vlastní přípravné kurzy na tuto zkoušku.

Sdílejte

Zpět na seznam článků

Související aktualita

EFPA je členem AKAT - Asociace pro kapitálový trh ČR

28. 05. 2015 13:39

EFPA se představila na Valné hromadě AKAT ČR, a následným hlasováním byla přijata mezi přidružené členy Asociace pro kapitálový trh ČR.

Napište námKontakt

Tel. Helpdesk: 246 056 100 (8:30 - 17:00)
Mobil Výkonný ředitel: +420 725 966 655
Email info@efpa.cz

Adresa

Pobřežní 249/46,
186 00 Praha 8
Czech Republic

Tento web používá soubory cookies. Cookies nám pomáhají analyzovat návštěvnost a přizpůsobovat naše služby vašim potřebám. Prohlížením tohoto webu dáváte souhlas s jejich využíváním. Další informace