Vážení klienti, helpdesk bude od 9.10. do 10.10. 2023 v provozu pouze pro e-mailovou komunikaci v omezeném režimu. Děkujeme za pochopení.

Samoregulační standard České asociace pojišťoven - Manuál flotilníka

titulní obrázek

Jedná se o to, že pojišťovny se v tomto standardu zaručily ČNB zajistit  proškolení poradců v oblasti pojištění u všech, jenž sjednávají úvěrový produkt, a to z toho důvodu, že některé úvěrové smlouvy mohou zahrnovat i oblast pojištění.

 Nemusí to být vždy pravidlem, že se pojištění v úvěrové smlouvě objeví, nicméně ta možnost tu je a ČAP se zaručil, že pro tyto případy, budou poradci proškoleni i na pojištění.

Toto upozornění jste obdržel proto, že Vy nebo Vaši poradci nemáte zkoušku na pojištění v rozsahu kategorie VIII nebo IX, která je pro samoregulační standard uznatelná.

Abyste však nemuseli procházet složitou zkouškou znovu, je pro Vás připravený  cca 1 – 2 hodinový kurz, který stačí absolvovat jednorázově. Jedná se o e-learningový kurz s názvem „Manuál flotilníka“, a je dostupný na portálech České asociace pojišťoven (ČAP), Evropské asociace finančního plánování ČR (EFPA), České bankovní asociace (ČBA) a společnosti Acredité s.r.o.

Vaší povinností je tento kurz splnit a doložit do 31.12.2022.  Pokud nebude zkouška doložena, jsme nuceni u obchodů, které uděláte v oblasti úvěrů, vystavit ohroženku.

BT Vás již o této skutečnosti informovalo prostřednictvím emailu, ale pro jistotu, kdyby Vám tento email unikl, můžete jeho znění najít níže. Najdete v něm i odkazy na námi doporučované akreditované společnosti, či postup, jak si kurz nahrát do portálu Edu a tím zajistit jeho zaevidování.

Chápeme, že jsou to pro Vás další nepříjemnosti a některé věci Vám nemusí být úplně srozumitelné, a proto v případě dalších dotazů můžete kontaktovat Věru Bittovou na emailu vera.bittova@brokertrust.cz nebo na tel. 727 975 479.

S pozdravem

Tým Vzdělávání 

_____________________________________________________________

Jak bude Vaše proškolení vypadat?

Podmínky školení určuje výše uvedený standard a je nutné, aby jej zajistila akreditované osoba. Jedná se o e-learningový kurz s názvem „Manuál flotilníka“ v hodnotě 200 Kč  bez DPH, dostupný na portálech České asociace pojišťoven, Evropské asociace finančního plánování ČR, České bankovní asociace a společnosti Acredité s.r.o.

Kurz Manuál flotilníka má několik verzí. Abyste měli jistotu, že platí pro všechny potřebné segmenty, je důležité absolvovat KOMPLETNÍ Manuál Flotilníka.

Níže v odkazu jsou pro Vás připraveny kurzy v potřebném rozsahu u EFPA a Akademie ČAP, kde máme zajištěny lepší podmínky a získáte je přihlášením přes BT EDU portál. Dále tento typ zkoušky poskytuje Acredite a ČBA. Kde zkoušku složíte není podstatné, důležité je, aby byla v kompletním rozsahu.

  • EFPA – objednat kurz ZDE (přihlásit se do účtu EFPA)
  • AKADEMIE ČAP – objednat se na zkoušku ZDE (záložka Seznam kurzů a najít Kompletní kurz) 

Jakmile budete mít zkoušku hotovou, prosím, uložte svůj certifikát na portál vzdělávání BT EDU – tím se automaticky odešle na Evidenci BT a Vy budete mít celou problematiku vyřešenou

Sdílejte

zpět na všechny aktuality