EFPA KONFERENCE 2024

Téma: bude upřesněno

Praha 26. 11. 2024

Podzimní členská konference EFPA 2024 se bude konat v Praze. Předpokládaný termín je 26. 11. 2024. Bližší informace budou upřesněny v nejbližších týdnech - chystáme pro vás velmi zajímavé hosty jak ze světa financí, tak mimo něj. Celá konference bude pojata jako setkání všech členů EFPA.

PRODEJ VSTUPENEK ZAHÁJEN

Klikněte výše na tlačítko směřující na stránku konference a zde vstupenku zakupte. Čím dříve vstupenku koupíte, tím větší je pravděpodobnost, že při omezené kapacitě získáte místo!

Pojďte se podívat, jak vypadala konference minulý ročník

 

Partner ročníku 2023

                                                                                                     

Hlavní řečníci konference 2023

 

Mojmír Hampl

Český ekonom, bankéř a publicista s tituly z Vysoké školy ekonomické v Praze a University of Surrey ve Velké Británii. Většinu svého dosavadního profesního života zasvětil České národní bance (ČNB), kam nastoupil jako analytik po obhajobě diplomové práce u tehdejšího viceguvernéra ČNB Pavla Kysilky. Celý život se ve svých pracích opakovaně vrací k tématu peněz, měn a centrálních bank. I proto je znám svými velmi ostrými názory na téma eura a také evropské integrace. 

Je profesorem ekonomie a předním českým odborníkem na euro a měnovou politiku. Byl jedním z kandidátů na člena bankovní rady ČNB, je autorem řady publikací a knih o měnové integraci. Často vystupuje v médiích a komentuje ekonomická témata.

Doc. Ing. arch. Petr Hlaváček

Český architekt a urbanista, v letech 2015 až 2016 ředitel Institutu plánování a rozvoje hl. m. Prahy. V letech 2018 až 2023 byl 1. náměstkem primátora hlavního města Prahy pro oblast územního rozvoje a územního plánu, zvolen byl za uskupení Spojené síly pro Prahu. Od února 2023 je náměstkem primátora pro oblast územního a strategického rozvoje, zvolen byl za hnutí STAN.

Matěj Turek, CFA

Je úspěšný investor. Do roku 2013 byl M&A poradcem v EY. Od roku 2014 je partnerem a portfolio manažerem ve společnosti Meridon Funds. Specializuje se na investice do menšinových podílů ve firmách vedených silnými leadery. Mezi jeho investice patří např. Algotech, Ticketstream, E2B nebo Monkey Mum.

Pavel je manažer v oblasti Global Employer Services v rámci daňového a právního oddělení společnosti Deloitte Česká republika. Studoval na prestižní Hongkongské vědecko-technologické univerzitě. Po ukončení studia nastoupil do poradenské společnosti v rámci „velké čtyřky“. Specializuje se na zdanění příjmů fyzických osob zaměstnanců i podnikatelů a má zkušenosti s koordinací otázek ohledně sociálního a zdravotního pojištění pro pracovníky působící ve více zemích nebo pro fyzické osoby vyslané do zahraničí.

Program konference

 

  • 13:00 – 13:30 Příchod, registrace
  • 13:30 – 14:00 Úvodní slovo EFPA ČR, partnera Delta IS a MHMP Petr Urbánek

                                    EFPA ČR: Nové členství a vzdělávání od roku 2024

  • 14:00 – 15:45 Ing. Mojmír Hampl, M.Sc., Ph.D., Prof. Ing. Lubor Lacina, Ph.D.: Makromix. Inflace, úrokové sazby a měna. Firmy a domácnosti – stav a výhled. Klesající inflace jako vstupenka pro novou éru levných peněz? Oslabená měna jako trvalý stav? Jak číst kroky ČNB? Zlevní hypotéky?
  • 15:45 – 16:15 Coffee break
  • 16:15 – 18:00 Matěj Turek, CFA: Jak číst trhy a pracovat s portfoliem v kontextu makromixu? Pohled investora, analýza firem, perspektivní sektory pro rok 2024 a reakce na vývoj makromixu. Ing. Pavel Zeman, Deloitte: Zdanění investic. Jaký vliv a vývoj může mít zdanění v roce 2023? Aktuální daňový balíček a investice.
  • 18:00 – 19:00 Zakončení akce, občerstvení a sklenička vína :-)

 

Návštěvou této konference získali naši členové 6 kreditů následného vzdělávání EFA/EFP.

Místo konání