O konferenci

logo gmw

Česko se v letošním roce opět připojí ke 139 zemím světa, kde proběhne Global Money Week 2019. Od 25. 3. do 31. 3. 2019 budou po celé republice probíhat akce zaměřené na podporu finančního vzdělávání dětí a mládeže. Týden tradičně vyvrcholí odbornou konferencí v prostorách ČNB a to v termínu 10. 4. 2019 (její program naleznete níže). Národními organizátory této prestižní iniciativy budou stejně jako v loňských letech yourchance o.p.s. a EFPA ČR. Cílem Global Money Week (GMW) je napříč generacemi kultivovat povědomí o penězích, jejich získávání a efektivním hospodaření s nimi.

Na penězích záleží

Odborná publikace „Na penězích záleží“, vydaná ke dni Finanční gramotnosti je praktická knížka pro rodiče a učitele, kteří chtějí naučit děti zdravé finanční návyky a finanční gramotnost praktickým způsobem. Autoři učí krok za krokem principy budování osobní prosperity. Kniha je dostupná k objednání na odkazu zde.

Prezentace 2019 ke stažení

Program 2019

08:30 – 09:00 Prezence
09:00 – 09:10 Zahájení konference / předběžné výsledky GMW
Jana Merunková (yourchance) a Marta Gellová (EFPA ČR)
09:10 – 09:20 Úvodní slovo ČNB, Tomáš Nidetzký (viceguvernér a člen Bankovní rady ČNB)
09:20 – 09:30 Úvodní slovo hlavního partnera GMW 2019, Komerční banka
09:30 – 09:45 Zástupce MŠMT
09:45 – 10:00 "Finanční vzdělávání - úkol na celý život, trendy a výzvy" Michaela Hlavicová, Ministerstvo financí ČR
10:00 – 10:10 Helena Kolmanová, průzkum FinGRplay
10:10 – 10:20 „Smart nástroje“ Kateřina Lichtenberková, yourchance
10:20 – 10:40 Udělování cen „Finančně gramotná škola“ a vyhlášení vítězů turnaje „FinGRplay“
10:40 – 11:00 Coffe break
11:00 – 11:15 Milan Tomášek, NN
11:15 – 11:30 „Finanční vzdělávání ČSOB pro školy – rok čtvrtý“, Jitka Hajičová, Obchodní podpora Retail ČSOB
11:30 – 11:45 „Finanční gramotnost hravě aneb Život podle Vás“ Michal Musil, František Tůma, eDO finance
11:45 – 12:00 „Každý tah musí mít smysl“ Pavel Benčo, Modrá Pyramida
12:00 – 12:15 „Mluvme o penězích“ Pavla Rýznarová, Spendee
12:15 – 13:00 Panel „Rodiče a děti ve finančním vzdělávání“ (Marcela Lesková, Partners; Michal Bureš, Fincentrum; Alice Harlasová, Junior Achievement; Jana Doležalová, ZŠ Smetanova, Vimperk) moderuje Jana Merunková
13:00 – 13:45 Oběd (není součástí konference – možnost využít restauraci v bezprostřední blízkosti)
13:45 – 14:30 Panel „Role municipalit v celoživotním finančním vzdělávání“ (Vít Šimral, radní pro vzdělávání HMP; Dáša Zouharová, projekt KaPoDav Jihomoravský kraj; Gabriela Geherová, MAS Opavsko; Jana Vaňková, ZŠ pro TP Opava; Tomáš Doležal, KB) moderuje Marta Gellová
14:30 – 15:15 Panel „Oddlužení“ (Radek Hábl - mapa exekucí; Monika Červíčková – PSP; David Šmejkal, Poradna při finanční tísni; Jana Koubová, Federace DD - FICE) moderuje Helena Kolmanová
15:15 – 16:00 Závěrečné slovo, občerstvení a networking

Program konference ke stažení v PDF zde.

Instituce zapojené v roce 2019

  • ABC finančního vzdělávání
  • Centrum Černý most
  • Clientela, z.s.
  • Česká národní banka
  • ČSOB
  • Divadlo pod Kloboukem
  • eDO finance
  • Ekoma Finanční poradna, s.r.o.
  • Federace DD - FICE)
  • Fincentrum
  • ING Bank
  • Jihomoravský kraj
  • Junior Achievement
  • Komerční banka (hlavní partner GMW 2019)
  • Magistrát hlavního města Prahy
  • MAS Opavsko
  • Ministerstvo financí ČR
  • Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR
  • Modrá pyramida
  • NN ČR/SR
  • Partners Financial Services, Den finanční gramotnosti
  • Poradna při finanční tísni
  • Saturia Consulting, s.r.o.
  • Spendee
  • ZFP Akademie
  • ZŠ Smetanova, Vimperk
  • ZŠ pro tělesně postižené, Opava

Školy zapojené v roce 2019

  • 1. ZŠ Jindřichův Hradec
  • Česká lesnická akademie Trutnov
  • EUROŠKOLA Strakonice
  • Euroškola Strakonice
  • GMVV, Praha
  • Gymnázium a Střední odborná škola pedagogická, Nová Paka
  • Gymnázium Benešov
  • Gymnázium Jakuba Škody, Přerov
  • Gymnázium K.V.Raise a SOU, Hlinsko
  • Gymnázium Postupická, Praha
  • Gymnázium, Strakonice
  • Integrovaná střední škola Slavkov u Brna
  • Integrovaná střední škola technická a ekonomická Sokolov
  • ISŠŽiv, Plzeň
  • Jedličkův ústav a školy, Praha 2
  • Klvaňovo gymnázium a střední zdravotnická škola Kyjov
  • Moravská střední škola s.r.o., Olomouc
  • Obchodní akademie a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky, Liberec
  • Obchodní akademie Ostrava - Poruba
  • Obchodní akademie, Plzeň
  • PrimeNet Praha
  • Obchodní akademie, Střední odborná škola knihovnická a Vyšší odborná škola Brno
  • SLŠ a SOŠ Šluknov
  • Soukromá podřipská SOŠ a SOU o.p.s.
  • Soukromá SOŠ zdravotní a manažerská Břeclav
  • Soukromá základní škola Ostrava - Vítkovice
  • SŠ prof. Zd. Matějčka Ostrava - Poruba
  • SŠTGA Chomutov, středisko Kadaň
  • Střední odborná škola Znojmo
  • Střední odborné učiliště elektrotechnické
  • Střední škola a Základní škola Vimperk, Nerudova 267
  • Střední škola dopravy, obchodu a služeb, Moravský Krumlov
  • Střední škola logistická Dalovice
  • Střední škola obchodní a služeb SČMSD, Žďár nad Sázavou
  • Střední škola polytechnická Brno, Jílová
  • Trojské gymnázium, Praha 7
  • VOŠ, SPŠ a OA Čáslav
  • Všeobecné a sportovní gymnázium Bruntál
  • Vyšší odborná škola a Střední škola
  • Základní škola a Mateřská škola Kladno
  • Základní škola a Mateřská škola Kostomlaty pod Milešovkou
  • Základní škola a mateřská škola Svitavy
  • Základní škola a Mateřská škola T.G.Masaryka Drásov
  • Základní škola a Mateřská škola Velké Heraltice
  • Základní škola a Mateřská škola, Višňové
  • Základní škola Bíllina
  • Základní škola Bruntál
  • Základní škola Čáslav
  • Základní škola F. L. Čelakovského, Strakonice
  • Základní škola Měcholupy
  • Základní škola Pohůrecká
  • Základní škola pro tělesně postižené, Opava
  • Základní škola Vimperk, Smetanova 405
  • Základní škola Zlín
  • Základní škola, Kladno
  • Základní škola, Plzeň
  • Základní škola, Praha 4
  • ZŠ a MŠ Brankovice
  • ZŠ a MŠ Cotkytle
  • ZŠ a MŠ Kozlovice
  • ZŠ a MŠ Litenčice
  • ZŠ a MŠ Na Slovance, Praha 8
  • ZŠ a MŠ Olomouc
  • ZŠ a MŠ Opava-Suché Lazce
  • ZŠ a MŠ Osvětimany
  • ZŠ a MŠ Slavkov, okr. Opava
  • ZŠ a MŠ Staré Město, Frýdek - Místek
  • ZŠ a MŠ Stráž nad Nisou
  • ZŠ a MŠ Tupolevova, Praha 9
  • ZŠ a SŠ Karlovy Vary
  • ZŠ Barvířská, Liberec
  • ZŠ Bohuslavice
  • ZŠ Deblin
  • ZŠ Dešná
  • ZŠ Horymírova 100, Ostrava - Zábřeh
  • ZŠ Kvasice
  • ZŠ Masarykova, Brno
  • ZŠ MSm, Brno
  • ZŠ Orlová Lutyně
  • ZŠ Oskol, Kroměříž
  • ZŠ Ostrčilova 10, Moravská Ostrava
  • ZŠ Petřin, Bruntál
  • ZŠ Plasy
  • ZŠ Povážská Strakonice
  • ZŠ pro tělesně postižené Opava
  • ZŠ Smetanova Přelouč
  • ZŠ Strakonice
  • ZŠ Stráž nad Nežárkou
  • ZŠ Strmilov
  • ZŠ Svitavy, Sokolovská
  • ZŠ Sychrov, Vsetín
  • ZŠ Šlapanice
  • ZŠ Telč, Masarykova ul.
  • ZŠ Trhové sviny
  • ZŠ UNESCO, Uherské Hradiště
  • ZŠ Valašské Klobouky
  • ZŠ Žernosecká, Praha 8
  • ZŠ Velká Bystřice
  • ZŠ Židlochovice

 

Dětské domovy zapojené v roce 2019

  • DD Dubá-Deštná
  • DD FOD Hostivice
  • DD Frýdek Místek
  • DD Frýdlant
  • DD Fulnek
  • DD Hodonín u Kunštátu
  • DD Holeje
  • DD Holice
  • DD Horšovský Týn
  • DD Husita Dubenec
  • DD Jablonné v Podještědí
  • DD Jemnice
  • DD Lety DD Litovel
  • DD Mikulov
  • DD Moravská Třebová
  • DD Most
  • DD Na Vizině
  • DD Olomouc
  • DD Písek
  • DD Planá
  • DD Potštejn
  • DD Prostějov
  • DD Přestavlky
  • DD Rovečné
  • DD Sedloňov
  • DD Semily
  • DD Senožaty
  • DD Solenice
  • DD Srdce Karviná
  • DD Tachov
  • DD Telč
  • DD Uherský Ostroh
  • DD Ústí nad Labem- Severní terasa
  • DD Vrchlabí
  • DD Vysoká Pec
  • DD Žatec

 

KNIHOVNY zapojené v roce 2019

  • Brno
  • Kojetín
  • Konice
  • Kroměříž
  • Liberec
  • Ostrava
  • Prostějov
  • Strakonice
  • Vsetín

 

Školy zapojené do hry FinGR Play v roce 2019

  • Biskupské gymnázium, Žďár nad Sázavou
  • Církevní gymnázium německého řádu, Olomouc
  • EDUCA Střední odborná škola, Pardubice
  • FARMEKO střední odborná škola, Jihlava
  • Gymnázium J.K.Tyla, Hradec Králové
  • Gymnázium Most Gymnázium Na Vítězné pláni, Praha
  • Gymnázium Na Zatlance, Praha
  • Gymnázium, Olomouc Hejčín
  • ISŠTE - technika a ekonomie, Sokolov
  • Karlínská obchodní akademie
  • Mendelova SŠ, Nový Jičín
  • Obchodní akademie SOVA, Neratovice
  • Obchodní akademie, Kroměříž
  • Podnikatelská akademie, Praha
  • SČMSD Humpolec
  • SPŠ dopravní, Plzeň
  • SPŠS Betlémská, Praha
  • SŠ AGC Teplice
  • SŠ Havířov
  • SŠ nábytkářská a obchodní, Bystřice pod Hostýnem
  • SŠ Náhorní
  • SŠ Polytechnická, Brno
  • SŠTO, Havířov Střední odborné učiliště, Sedlčany
  • Střední průmyslová škola dopravní, Plzeň
  • Střední průmyslová škola, Kutná Hora
  • Střední zdravotní škola, Ostrava
  • Střední zemědělská škola, Tábor
  • SZdŠ a obchodní akademie Rumburk
  • ZŠ ERIZA, Mělník
  • ZŠ Lutín
  • ZŠ Puklice
  • ZŠ T. G. Masaryka, Praha 12
  • ZŠ Vamberk