Petr Šimčák

Petr Šimčák

O autorovi

Petr Šimčák od dubna 2021 vykonává funkci ředitele investic (Chief Investment Officer) pro Amundi Czech Republic. Petr Šimčák zodpovídal do března 2021 za privátní bankovnictví a také za institucionální klienty. Díky svým analýzám investičních produktů a strategií a popularizaci odborných problémů se prosadil do úzkého okruhu českých odborníků, jejichž názory často citují média. Je také autorem podcastů Investiční myšlenky, ve kterých přibližuje svět investic z té zábavnější stránky. Posluchači se v podcastech dozví nejen novinky z finančních trhů, ale i investiční pravdy a mýty. Petr Šimčák vystudoval Masarykovu univerzitu v Brně, obor Finanční podnikání (1996) a Psychologie (2015). Absolvoval řadu prestižních vzdělávacích kurzů, včetně školení Euromoney training v Paříži, či kurzů České finanční akademie, a to v oboru Portfolio managementu, Risk managementu, Alokace aktiv, Behaviorálních financí, Analýzy dluhopisů, akcií a derivátů. V roce 2006 získal certifikát CFA (Charted Financial Analyst). V minulosti působil jako investiční konzultant v předním časopisu pro investory Fond Shop.

Autorovy kurzy

Kurz
Produktové školení Amundi Založení smlouvy, typy účtů, tvorba portfolií, platební instrukce,...
Kurz je určen pro uzavřenou skupinu uživatelů. Měli byste o podobné téma zájem a jste skupina min. 100 osob? Kontaktujte nás.
Kurz
Call s Experty Amundi Založení smlouvy, typy účtů, tvorba portfolií, platební instrukce,...
Kurz je určen pro uzavřenou skupinu uživatelů. Měli byste o podobné téma zájem a jste skupina min. 100 osob? Kontaktujte nás.